Tu môžete nájsť odpovede na najčastejšie kladené otázky našimi zákazníkmi.

Grafika je neobmedzená (akýkoľvek dizajn). Do návrhu zapracujeme všetko, čo si želáte, pri vytváraní grafiky Vás bude usmerňovať náš grafik. Môžete sa rozhodnúť, že dielo bude odrazom iba Vašich predstáv alebo nás informujete o Vašej približnej predstave o podobe výsledného diela a všetko ostatné necháte na nášho grafika.

Cena sa neodvíja od grafického návrhu. Je úplne jedno, koľko písmen, znakov a aké pozadie chcem zapracovať do návrhu. Naša cena sa odvíja iba od rozmeru dosky a prípadných doplnkov ako je čírejšie sklo optiwhite, antikorózny rám či výroba otvorov.

Štandardne vyrábame epitafné dosky štvorcového/obdĺžnikového tvaru. V prípade záujmu o špecifický tvar (elipsa, lichobežník, kosoštvorec atď.) Vám samozrejme vyhovieme, avšak realizácia týchto tvarov si vyžaduje príplatok, nakoľko realizácia nepravidelných tvarov je pre výrobcov skla omnoho komplikovanejšia ako klasické tvary (obdĺžnik/štvorec).

Po inštalácii dosky na kameň je jej rozbitie prakticky vylúčené. Doska je vyrobená z tvrdeného (kaleného) bezpečnostného dvojskla, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči nárazom. Doska Epitafglass sa ďalej skladá aj zo špeciálnej bezpečnostnej fólie, ktorá znásobuje odolnosť už tak dosť tvrdého bezpečnostného skla. Predná a zadná strana je teda nerozbitná. Jediným rizikom môže byť fáza pred inštaláciou dosky, keďže sa treba vyhnúť pádu a tlaku na niektorú z jej hrán. I keď má bezpečnostné sklo mnohonásobne vyššiu odolnosť hrán ako obyčajné sklo, beztak pri úderoch alebo páde dosky na hranu hrozí prasknutie.

Áno, naše dosky sú odolné voči extrémnym výkyvom počasia, zvládnu mrazy aj vysoké horúčavy. Farba nevybledne, nakoľko materiály, z ktorých doska pozostáva sa okrem iného vyznačujú vysokou odolnosťou voči UV žiareniu, ktoré spôsobuje blednutie predmetov.

Naše epitafné dosky sú vyrobené zo slovenských, španielskych a austrálskych materiálov - žiadne čínske komponenty, ide o kvalitný produkt. Medzi 2 tvrdené slovenské sklá sú vkladané bezpečnostné fólie, ktoré chránia obraz tlačený buď plotrom na fotopapier alebo unikátnou austrálskou technológiou. Výsledný produkt sa preto vyznačuje vysokou odolnosťou a taktiež perfektnou kvalitou tlačeného obrazu.

Pozadia s rôznymi motívmi si môžete vybrať na našom webe (www.epitafglass.sk v sekcii Galéria). Tieto pozadia sa vyznačujú vysokým rozlíšením. Širokú databázu obrázkov si môžete stiahnuť vo formáte PDF v sekcii Na stiahnutie. Ak ste si z našej ponuky nevybrali, môžete využiť napr. vyhľadávač Google (filter obrázky – vyhľadávacie nástroje – iba veľké). Nezabúdajte, že ku každému obrázku potrebujete autorské právo a naša spoločnosť nenesie zodpovednosť za prípadné porušenia v tejto oblasti. Okrem toho existujú webové adresy ako napr. www.deviantart.com, www.flickr.com, www.dreamstime.com a pod. kde máte na výber z tisícok kvalitných obrázkov v rôznych kategóriách.

Potrebujeme elektronický súbor fotky/fotiek. To znamená, fotku treba zdigitalizovať pomocou skenera (poprípade výkonneho fotoaparátu). Buď si ju klient oskenuje sám (doma, v copycentrách, internetových kaviarňach, papiernictvách) alebo nám fotky zašle poštou a oskenujeme mu ich my. Fotografie a iné dokumenty, ktoré nám zašlete sa Vám pošlú hneď po oskenovaní späť. Počet bodov na palec (DPI) by mal byť aspoň 70, ideálne je 150 resp. 300. Ak tomu klient nerozumie, vysvetlíme mu podrobnosti osobne (telefonicky).

Štandardne sa doska vyrobí do 3 týždňov od schválenia grafického návrhu, najneskôr do 1 mesiaca. Pri doskách, ktoré majú štandardný rozmer (sklo máme skladom) je doba výroby kratšia, najčastejšie do 2 týždňov od schválenia grafického návrhu.

To čo vidíte na svojom počítači sa môže do určitej miery líšiť od reálneho stavu, t.j. farby na reálnej doske môžu byť trochu iné ako na monitore, lebo každý monitor má inú kalibráciu farieb, jas, rozlíšenie, kvalitu zobrazovania, to všetko znamená, že desať monitorov = desať rôznych zobrazení, sú približné ale nie úplne totožné a reálna podoba dosky sa do určitej miery líši (čo sa týka farebných odtieňov) od prezentovaného grafického návrhu, ktorý vidíte na Vašom monitore.

Naša spoločnosť ponúka aj možnosť využiť ručnú maľbu - avšak za príplatok, nakoľko maľba Vášho milovaného bude realizovaná profesionálnym maliarom.

Samozrejme, grafický návrh sa Vám pred realizáciou dosky zašle na schválenie. V prípade výhrad návrh okamžite prepracujeme. A to aj opakovane. Tu je potrebné zdôrazniť, že schváleniu grafického návrhu by mala predchádzať maximálna pozornosť z Vašej strany, je potrebné odkontrolovať všetky nápisy a dátumy, nakoľko po fáze realizácie dosky sú akékoľvek korekcie nemožné.

Rám na našej doske plní okrem estetickej aj ochrannú funkciu, nakoľko hrany dosiek sú náchylné na rozbitie. Je teda len na Vás, či sa rozhodnete pre rámovanie alebo nie, nie je to nevyhnutnosť avšak klientom jeho aplikáciu odporúčame.

Samozrejme, potrebujeme to ale vedieť pred samotnou výrobou, nakoľko do hotovej dosky Epitafglass nie je možné vŕtať ani vytvárať dodatočné otvory (je to kalené sklo, nie obyčajné, vlastnosti kaleného skla nedovoľujú dodatočné vŕtanie/rezanie a pod.).

Dosku Vám doručí poštový kuriér. Balík bude opatrený nálepkou „krehký“ a tak sa nemusíte obávať prípadného poškodenia spôsobeného necitlivou manipuláciou,

Štandardnou (zákonnou) záručnou dobou sú 2 roky. Nemusíte sa ale obávať ničoho, nakoľko s technológiou laminovania skla pracujeme už dlhé roky a po procese laminovania je grafický obraz zakonzervovaný prakticky na večnosť. Ak by predsa len došlo k nejakému problému aj po 2 ročnej lehote, spol. EVAGLASS,s.r.o. je pripravena vyhovieť Vaším oprávneným reklamáciam.


V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás prosím neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Kontaktné informácie nájdete na webe www.epitafglass.sk v sekcii „kontakt“.