Pomníky

Z dôvodu veľkého záujmu o náhrobné dosky Epitafglass sme sa rozhodli ponúknuť ľuďom ďalšiu možnosť, ako si uctiť svojich milovaných netradičným spôsobom. Riešením pre Vás môže byť pomník z nerozbitného skla Epitafglass. Sklenené pomníky alebo urnové zákrytové dosky na urnové hroby alebo urnové steny s grafikou podľa Vašich predstáv sú na rozdiel od epitafných dosiek Epitafglass vyrobené výhradne z hrubého extra číreho kaleného (tvrdeného) skla, ktoré je vsádzané do kamenného (žulového) podstavca. K sklu je možné dopasovať aj elegantný nekorodujúci rám s rôznou povrchovou úpravou a farbou podľa želaní zákazníka. Výsledkom je mimoriadne elegantné a cenovo dostupné riešenie, ktoré okrem extra spomienky na Vášho blízkeho bude vzbudzovať pozornosť okolia pri každej návšteve cintorína. Postup výroby je rovnaký ako pri náhrobných doskách Epitafglass, avšak pri pomníkoch Epitafglass sú pri výrobe potrebné vyššie teploty a dlhší laminačný proces skiel. Výhody sklenených pomníkov spočívajú okrem toho, čo ponúkajú dosky Epitafglass aj v tom, že ich masívny a elegantný vzhľad bude nepriehľadnuteľným elementom na každom cintoríne. Ak teda hľadáte riešenie, ktoré nebude zapadať medzi tisícky fádnych hrobov bežne videných na každom cintoríne, ste tu správne.

Pomníky, ktoré za to stoja

Posledná rozlúčka s milovanou osobou je veľmi náročnou situáciou pre celú rodinu. Okrem toho, že sme plní žiaľu, musíme ešte vyriešiť množstvo dôležitých záležitostí. Jednou z nich je aj výber pomníka. 

Ako dôstojne uchovať pamiatku

Každý z nás vie, že na cintoríne môžeme nájsť rôzne druhy pomníkov. Výber pomníka sa môže na prvý pohľad zdať banálnou záležitosťou, ale nie je to tak. Na trhu existuje množstvo spoločností, ktoré vám núkajú svoje výrobky. Pomník nie je lacnou záležitosťou a preto je potrebné uvedomiť si, že ho nekupujete iba na pár rokov, ale na desiatky rokov. Preto by ste mali voliť skutočne kvalitný výrobok. 

Kvalita pomníku rozhoduje

V prvom rade sa istite, aký materiál vám daná firma ponúka, resp. z čoho presne je pomník vyrobený. Neraz sa stane, že lacné pomníky sú zo slabšieho materiálu, ktorý nie je príliš vhodný do exteriéru a rýchlo podlieha korózii a vonkajším vplyvom. Niektoré druhy materiálov, dovážané napríklad z Číny či Ázie sú síce lacnejšie, ale nie sú stavané na naše podmienky. Pod vplyvom ostrého slnka a tuhých mrazov praskajú. Dobrou voľbou je napríklad žula. Žula je pevný materiál, ktorý v našich zemepisných šírkach vydrží tridsať aj štyridsať rokov.  

Niečo neštandardné a nadčasové

Ak sa vám nepáčia klasické náhrobné kamene či pomníky, potom môžete siahnuť po inom materiály. V súčasnosti sú v trende sklenené pomníky. Sklenená časť je uložená na žulovom podstavci. Ak máte obavy z poškodenia skla, potom sú zbytočné. Ide o špeciálne vyrobené sklo, ktoré oplýva najvyšším stupňom tvrdosti a je špeciálne navrhnuté nato, aby odolalo všetkým vonkajším vplyvom.

Ak si nie ste istý výberom dodávateľa, radšej si prejdite viacej kamenárstiev. Nechajte si poradiť odborníkmi a až na základe všetkých dostupných informácií sa rozhodnite.